Co léčíme

Naše ambulance se zabývá především  léčbou cukrovky všech typů, vysokého krevního tlaku, zvýšených hladin cholesterolu a krevních tuků. U pacientů s těmito onemocněními a obezitou se společnými silami snažíme pomoci s hubnutím.  Jsme také interní ambulance se zaměřením na prevenci onemocnění srdce a cév, provádíme vyšetření EKG, tlakový Holter,  předoperační vyšetření. V rychlých termínech jsme schopni zajistit další nutná přístrojová vyšetření srdce i jiných orgánů.

Cukrovka:
Cukrovka, odborně diabetes mellitus.
Jde o  onemocnění mnoha příčin, jejichž společným jmenovatelem je zvýšená hladina krevního cukru a známe tyto základní typy cukrovky:

Cukrovka 2. typu – nejčastější typ diabetu. I když jde o onemocnění civilizační, tedy jeho příčina je v sedavém životním stylu, stresu a špatných stravovacích návycích vedoucích k obezitě, jde také o onemocnění silně dědičné. Na rozdíl však od jiných dědičných nemocí můžeme s cukrovkou 2. typu velmi účinně bojovat tím, že se společnými silami budeme snažit dosáhnout zdravého životního stylu. Léky na cukrovku 2. typu nám při tom mohou pomáhat.

Cukrovka 1. typu – nevíme přesně proč, ale naše imunita, tedy bílé krvinky a protilátky se někdy obrátí na špatnou stranu a zničí buňky ve slinivce tvořící životodárný hormon inzulín. Jeho nedostatek je pak příčinou zvýšení krevního cukru. Toto onemocnění vzniká v jakémkoliv věku, nejčastěji však již v dětství a v mládí. O to je nebezpečnější. U tohoto typu cukrovky vždy musíme užívat inzulín, ať už inzulínovým perem či pumpou.

Cukrovka při chronickém zánětu slinivky břišní –  zde je ve většině případů také nutný inzulín, který v těle chybí

Dědičná cukrovka způsobená 1 genem (MODY) – zdá se , že je častější než se dříve zdálo, minimálně 5% pacientů. Vždy na ni myslíme, když k nám přijde štíhlý člověk s mírnou cukrovkou, která je v rodině v několika generacích.

Těhotenská cukrovka – v důsledku hormonálních změn v těhotenství se především u těhotných vyššího věku, váhy, anamnézou cukrovky v rodině zvýší krevní cukr. Základní vyšetření krevního cukru z krve by mělo být uděláno hned na začátku těhotenství (společně s testy na štítnou žlázu). Mezi 24.-28. týdnem těhotenství musí být proveden test s pitím definovaného množství cukru (oGTT).

Aktuality

16. 4. 2024 ORDINACE Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ (ODSTÁVKA EL. PROUDU) UZAVŘENA!!!

 

Nově v provozu od 2.1. 2024 kardiologická ambulance (MUDr. Kateřina Vrkočová)  a angiologická ambulance (MUDr. Jiří Gilík). Objednávky na 596 111 900 nebo 704 936 148.

 

Vždy nám nahlaste aktuální PLATNÉ!!! telefonní číslo pro zasílání eReceptů!!!!!

Od 7:00 do 9:00 v době odběrů telefony vyřizujeme omezeně.